کد خبر: 12176

مدیرعامل سامپ:

مديرعامل سازمان مديريت پسماند گفت: آگاهي بخشي و همراه سازي شهروندان در اجراي برنامه ها در اولويت است.

به گزارش قم خبر، رضا بامداد اصل، مديرعامل سازمان مديريت پسماند گزارشي از عملكرد و اقدامات سازمان ارائه داد و اظهار كرد: ۱۲۰ ميليون تومان روزانه در شهر قم هزينه رفت و روب شهري ميشود كه اين هزينه سالانه به ۴۰ ميليارد تومان مي رسد.
 
اهميت تفكيك پسماند خشك و تر و تهيه كود كمپوست از موضوعاتي بود كه بامداد اصل به آن اشاره كرد و گفت: مشاركت شهروندان در زمينه تفكيك زباله حائز اهميت است و سازمان با اجراي برنامه هاي تشويقي در راستاي جلب مشاركت بيشتر تلاش مي كند.
 
مديرعامل سامَپ قم با بيان اينكه هزار و ۵۰۰ پاكبان در شهر قم براي نظافت شهر خدمترساني ميكنند، افزود: مجموعه اداري سامَپ قم با استفاده از فرم نارنجي رنگ و يكرنگي با پاكبانان تلاش دارد جايگاه اين قشر خدمترسان را به جامعه معرفي كند.
 
وي همچنين با اشاره به اجراي طرح جمع آوري زباله به صورت يك شب در ميان در شهر قم ، عنوان كرد: بنا داريم به منظور كاهش هزينه هاي خدمات شهري، يكي از مناطق هشتگانه را به صورت پايلوت انتخاب و نسبت به اجراي طرح اقدام كنيم.
 
مديرعامل سامَپ قم گفت: يكي از رسالت هاي جدي سازمان مديريت پسماند رعايت قانون است كه با تصويب  قانون مديريت پسماند ، برنامه و چشم انداز سازمان مشخص شده است.
 
بامداد اصل وجود سطل هاي بزرگ زباله در سطح شهر را يكي ازآفت هاي شهر دانست و يادآور شد: به منظور اجراي طرح مذكور، تلاش ميكنيم با ارائه برنامه هاي فرهنگي و آموزشي مردم را از تصميمات خود آگاه كرده و آنها را براي اجراي هرچه بهتر طرح با خود همراه كنيم.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری