منابع پلیس اسرائیل از بازجویی یکی از فرماندهان ارتش به اتهام آزار جنسی خبر دادند.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از شبکه خبری آی۲۴ نیوز خبر داد، پلیس اسرائیل یک فرمانده ارتش با نام اوفر وینتر را به اتهام پنهان کردن حقایق و نقش داشتن در آزار جنسی مورد بازجویی قرار داد.

پلیس ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه از وینتر به اتهام پنهان کردن حقایق مربوط به یک مورد آزار جنسی صورت گرفته از سوی یکی از فرماندهان گردانش بازجویی کرد.

یکی از پرونده‌هایی که درحال حاضر مورد بررسی قرار گفته درباره سرهنگ لیران هاجبی، مسئول گردان تسابار است که به آزار جنسی دو سرباز، استفاده نادرست از بودجه‌های اهدایی و چندین مورد دیگر متهم شده است.

بنی گانتز، فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به بازجویی از وینتر گفت: ما برای دستیابی به حقیقت و اطمینان از اجرای عدالت درمورد افرادی که در این پرونده نقش دارند تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

چندین افسر تیپ گیواتی در ارتباط با تحقیقات اخیر مورد بازجویی قرار گرفتند. یک سرباز زن از یک فرمانده خود به جرم تلاش برای آزار جنسی وی شکایت کرده بود. با توجه به اجباری بودن خدمت سربازی زنان در اسرائیل احتمال سوء استفاده از آنها افزایش یافته و اخباری در این باره نیز منتشر شده است.

داده‌های مرکز آمار اسرائیل نیز به موضوع گسترش پدیده آزار و اذیت جنسی در بین سربازان زن و فرماندهان در ارتش اسرائیل پرداخت و اعلام کرد ۸۱ درصد سربازان زن در معرض آزار و اذیت جنسی، تعرض و محدودیت ها قرار دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری