کد خبر: 11872

دکتر محمود عزیزی در پی اتفاقات اخیر بنیاد سینمایی فارابی ضمن ارائه استعفای خود از عضویت در هیأت امنا نسبت به این روند واکنش نشان داد.

به گزارش قم خبر؛ دکتر محمود عزیزی در گفت‌وگو با فارس با تایید استعفایش از حضور در هیأت امنای بنیاد سینمای فارابی اظهار داشت: روز گذشته استعفای خودم را ارائه دادم چرا که اگر قرار است اتفاقی بیفتد، باید عواملی که قرار است درباره آن اطلاع داشته باشند، در جریان قرار گیرند و در جلسه هیأت امنا در خصوص تغییرات تصمیم‌گیری شود.


وی افزود: در اینکه جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور به دفعات و به درستی گفته‌اند که بدنه دولت باید کم و کوچک شود، حرفی نیست و اساس اینکه خیلی از کارها چند پاره انجام می‌شود شکی وجود ندارد و فعل این قضیه ارزنده است، اما چگونگی عمل نیز مسئله مهمی است.

عزیزی خاطرنشان کرد: مؤسسه‌ای همچون بنیاد سینمای فارابی از دیرباز شکل گرفته است، اوج و فرود داشته است و بسیاری از خاطرات خوب سینمای ما توسط همین بنیاد رقم خورده و اگر کاری کرده است نیز مربوط به بدنه تصمیم‌گیری جامعه می‌شود و نمی‌توان به یکباره آن را متلاشی کرد.

عضو سابق هیأت امنای بنیاد سینمای فارابی تاکید کرد:‌از طرف دیگر نحو جابجایی افراد نیز بسیار مهم است و نمی‌توان افراد را بی‌دلیل تغییر داد و مدیرانی را که سال‌ها سابقه داشته‌اند را بدون هیچ دلیلی تغییر داد و فرصت‌سوزی کرد.

وی ادامه داد: یک مدیر را به یکباره می‌گویند باید عوض شود اما مگر نه اینکه این مدیر برنامه ارائه داده است و گروهی او را انتخاب کرده‌اند، پس نظرات این گروه چه می‌شود و به نظر می‌رسد ۳۵ سال آزمون و خطا زیاد است که این مسئله نه تنها در مورد فارابی بلکه در مورد جاهای دیگر نیز دیده می‌شود.

عزیزی در خاتمه اظهار داشت: بنده هرگز در تمام سال‌هایی که آقای جعفری جلوه مسئولیت داشته‌اند به دفتر ایشان نرفتم اما به عنوان کسی که در هر جایی که بوده است عملکرد مثبتی از خود بجا گذاشته و معتقدم تغییرات باید دلیل داشته باشد و بدون دلیل نمی‌توان کسی را تغییر داد.

براساس این گزارش، دکتر عزیزی با اشاره به اینکه این استعفا در یک محفل خصوصی انجام شده است نسبت به رسانه ای شدن آن ابزار تعجب کرد و خواستار انتشار این مطلب شد.

همچنین محمدمهدی عسگپور یکی از ۹ عضو هیات امنای فارابی نیز در اعتراض به شیوه ارائه صورت جلسه( توسط یک فرد و به صورت سرپایی!) و عدم تشکیل جلسه از امضاء آن خودداری کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری