مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری قم از اجرای پروژه ادامه تونل غدیر تا تقاطع معلم در راستای کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر خبر داد.

محمد تقی نادعلی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اعلام خبر اجرای پروژه ادامه تونل غدیر تا تقاطع معلم در قم اظهار داشت: عملیات اجرای فاز جدید تونل غدیر و بازگشایی رمپ خروجی از این تونل در تقاطع خیابان معلم به دلیل گسترش روز افزون عبور و مرور شهری در بافت هسته مرکزی شهر به ویژه در مسیر بلوار عماریاسردر دست اقدام قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری قم با اشاره به اهداف اجرای این پروژه در تونل غدیر  تصریح کرد:  تکمیل فازهای ۳ و ۴ و امکان دسترسی از لاین غربی تونل غدیر به بلوار معلم و راه اندازی پارکینگ‌های نیم طبقات شمالی و جنوبی از جمله اهداف اجرایی شدن این طرح است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اجرای پروژه  ادامه تونل غدیر تا تقاطع معلم افزود: بیش از ۱۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۸۰۰۰ مترمربع قالب بندی دیواره‌ها و ۵۲۰۰ مترمکعب بتن ریزی در جهت اجرای این عملیات تاکنون صورت گرفته است.

نادعلی  با بیان اینکه همزمان با عملیات خاکبرداری؛ عملیات زیرسازی، بتن ریزی، تأمین روشنایی و اجرای جداول نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: سطح این تونل از رمپ خروجی فعلی تا خیابان معلم آماده سازی شده است.

مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری قم 2هزار مترطول جدول گذاری و ۱۳ هزار مترمربع روکش آسفالت را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پروژه برشمرد و عنوان کرد: با توجه به ازدیاد تردد در این محدوده، اجرای این پروژه منجر به تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه نسبت به گذشته می‌شود.

 وی با تاکید بر ضرورت احداث پارکینگ در هسته مرکزی شهر و با بیان اینکه ضرورت احداث پارکینگ در هسته مرکزی شهر، بحث تکمیل پارکینگ‌های طرفین تونل غدیر در نیم طبقه‌های شمالی و جنوبی این تونل در دستور کار قرار گرفته است، گفت: یکی از مشکلات عمده در مسیر اجرا و تکمیل این فاز، تملک و تخریب املاک فرسوده در این مسیر است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری