کد خبر: 11864

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان حادثه تروریستی پیشاور را محکوم کرد.

به گزارش قم خبربه نقل از «خبرگزاری دانشجو»، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان عصرروزچهارشنبه ۲۶ آذرماه طی یک تماسی تلفنی با سرتاج عزیر مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی پبشاور و ابراز همدردی با مردم و دولت پاکستان و خانواده های قربانیان اظهار داشت: اگرچه قربانی شدن جان افراد بی گناه همواره دردناک است لیکن کشته شدن نوجوانانی که می توانند آینده ساز یک کشور باشند تالم وارده را مضاعف می سازد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران براساس سیاست راهبردی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اقدام تروریستی و همچنین با توجه به روابط مودت آمیز دوستانه و احساسات برادرانه نسبت به دولت و ملت پاکستان ، حادثه پیشاور را به شدت محکوم می نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت: اینجانب از طرف خود و همچنین به نیابت از دولت و ملت ایران با دولت و ملت پاکستان و بویژه خانواده ها و بازماندگان قربانیان حادثه ابراز همدردی می کنم و آمادگی داریم در خصوص مداوا و معالجه مجروحین حادثه، هرگونه کمک لازمی را به عمل آوریم.

ظریف با اشاره به عملیات تروریستی مذکور ابراز داشت: معتقدیم چنین حوادثی از سوی دشمنان پاکستان و کل منطقه و با هدف ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در آن کشور صورت می گیرد. دشمنان اسلام با چنین اقداماتی به دنبال بدنام کردن دین مقدس و مبین اسلام هستند و در جهت منافع دشمنان اسلام عمل می نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با پاکستان و همچنین سایر کشورهای منطقه در جهت مقابله با افراط گرایی و ریشه کن سازی تروریزم در منطقه تاکید کرد.

سرتاج عزیز نیز در این گفتگوی تلفنی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران در این حادثه قدردانی کرد و افزود: همکاریهای دوجانبه و منطقه ای را موثرترین راه برای مقابله با گروههای تروریستی و افراط گرا دانست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری