کد خبر: 11734

افشین پیروانی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس گفت: متاسفانه سیاسیون و افراد غیر ورزشی، ورزش را به سکوی پرش خود تبدیل کرده اند.

به گزارش قم خبربه نقل از واحد مرکزی خبر، افشین پیروانی در نشست خبری با بیان این که من به عنوان پیشکسوت و رکورددار کاپیتانی تیم پرسپولیس درباره این تیم صحبت می کنم نه به عنوان اپوزیسیون مدیریت فعلی این باشگاه ، افزود: پرسپولیس با طرفداران بی شمارش در عرصه های مختلف به ویژه عرصه سیاسی تاثیرگذار است به ویژه اگر در اختیار یک فرد خاص قرار گیرد می تواند برای مقاصد آن فرد خاص مورد استفاده قرار گیرد.

پیروانی با بیان این که متاسفانه هر فردی که به عنوان مدیر به باشگاه پرسپولیس آمده هزینه کرده و بدهی بالا آورده است گفت: فردی باید مدیر این باشگاه باشد که صلاحیت داشته و سیاسی نباشد.

پیروانی گفت: در روند خصوصی سازی این تیم باید این باشگاه به عنوان سهامی عام معرفی شود و قیمتی عادلانه برای آن تعیین شود.

رانت و لابی مشکل پرسپولیس

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس هم در این نشست خبری گفت: لابی ها و رانت ها پرسپولیس را دچار این مشکلات کرده است.

علی عابدینی افزود: پرسپولیس در ۱۲ سال ۱۵ مدیرعامل داشته است این در حالی است که قانون مدیریت دولتی تایید و تاکید می کند که مدیریت دولتی باید کاهش یافته نقش بخش خصوصی افزایش یابد.

عابدینی گفت: از همان ابتدا باید باشگاه پرسپولیس و استقلال را نیمه دولتی و به صورت خصوصی اداره می کردند اما متاسفانه دولت های مختلف آمدند و از این دو باشگاه برای انتخابات سواستفاده کردند .

عابدینی با بیان اینکه برای واگذاری این دو باشگاه می توان از سه روش مزایده ، ترک تشریفات، پذیره نویسی ، ارائه در بورس و فرابورس استفاده کرد گفت: در هرکدام از این روش ها که به خصوصی سازی این دو باشگاه منجر می شود باید از خودمانی سازی جلوگیری کرد.

وی افزود:‌متاسفانه دولت های مختلف فکر می کنند این دو باشگاه الماس هستند اما باید به آنها بگوییم تا این الماس به زغال تبدیل نشده است آن را به اهلش بسپارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری