رئیس پلیس راه راهور ناجا وضعیت مهران را تشریح کرد و گفت: به دلیل دپوی جمعیت در مهران، هم‌اکنون به ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زوار نیازمندیم.

به گزارش قم خبر؛ سرهنگ محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس در مورد آخرین وضعیت ترافیکی مرزهای جنوبی کشور اظهار داشت: هم‌اکنون وضعیت مناسبی در سرویس‌دهی به زائران عتبات عالیات از مرز مهران به داخل کشور نداریم.


رئیس پلیس راه راهور ناجا تشریح کرد: مهران شهری با ۱۵ هزار نفر جمعیت است که با۵۰ هزار خودروی زائران که در آن پارک شده بود به پارکینگ تبدیل شده بود که پلیس راهور با هماهنگی واحدهای کمکی که از سایر شهرستان‌ها اعزام شده بود، با جرثقیل خودروهای پارک شده را از مسیرهای اصلی جابجا کرد تا بتواند مسیر رفت و برگشت اتومبیل‌ها را باز کند.

سرهنگ حمیدی ادامه داد: همچنین یک جاده جنگی را با زیرسازی راهسازی آماده به کار کردیم تا بتوانیم مسیری را از سمت مرز به خارج از شهر مهران هموار کنیم و با این دو اقدام توانستیم نسبتاً وضعیت مناسبی به مهران بدهیم.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی افزود: زائران هم‌اکنون با حجم زیادی وارد مرز شده‌اند که قابل پیش‌بینی هم بود، اما سیستم حمل و نقل موجود توانایی جابه‌جایی این حجم مسافر را ندارد و این امر موجب شده که جمعیت زیادی بین مرز تا مهران و هم چنین از مهران تا مسیر سایر شهرستان‌ها دپو شوند و این وضعیت، بارترافیکی را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا از همه مسئولان خواهش کرد که برای تسهیل رفت و آمد زائران به مهران اتوبوس اعزام کنند.

وی گفت: هم‌اکنون ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس نیاز فوری شهر مهران است برای خروج زائران از مرز تا مهران و از مهران به سایر نقاط کشور.

سرهنگ حمیدی تصریح کرد: هم‌زمان وضعیت جوی و برودت هوا را داریم و احتمالاً در روزهای آینده بارندگی را خواهیم داشت که این مسائل می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر وضعیت بگذارد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا در پاسخ به دیگر سؤال فارس در مورد وضعیت مرزهای شلمچه و چزابه تصریح کرد: در مرز شلمچه مشکل خاصی نداریم چرا که نزدیک خرمشهر است و خرمشهر شهر بزرگی است که آمادگی پذیرش جمعیت را دارد؛ همچنین مرز چزابه نیز پایانه خوبی دارد و از نقطه صفر مرزی، سیستم حمل و نقل برای این مرز پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: عمده کسانی که از مرز خارج شده‌اند، در مرز چزابه و شلمچه، بومیان و ساکنان استان خوزستان هستند، بنابراین مشکل چندانی در این دو مرز نداریم و مشکل اصلی ما دپوی جمعیت در مهران و ناکافی بودن سیستم حمل و نقل برای جابه‌جایی این تعداد زوار است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا در پاسخ به آخرین سؤال فارس در مورد بازگشایی مرز خسروی گفت: باز شدن این مرز نیز تأثیر خاصی بر روی محور مهران ندارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری