کد خبر: 11683

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر از اسکان اضطراری فقط ۲۰ هزار نفر در مرز مهران خبر داد و گفت: امکان اسکان زائران را در خاک عراق نداریم. مردمی که طی ۲۰ روز از کشور خارج شده‌اند، نمی‌توانند در ۲ روز وارد کشور شوند.

به گزارش قم خبر؛ حسین درخشان در گفت‌وگو با فارس از ایجاد پایگاه‌های اسکان اضطراری در ۳ مرز مهران، شلمچه و چذابه خبر داد.


وی به حجم زیاد زائرانی که قصد ورود به کشور دارند اشاره کرد و افزود: این افراد طی ۲۰ روز از کشور خارج شده‌اند اما می‌خواهند در ۲ روز به کشور بازگردند، طبیعی است که در مرز‌ها معطل شوند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین تأکید کرد: این سازمان امکان اسکان اضطراری در مرز مهران با ۲۰ هزار نفر ظرفیت را فراهم کرده است تا زائران شب را در این چادرها بگذرانند.

وی ادامه داد: ما امکان اسکان دادن به هر تعداد زائری که وارد خاک ایران شده باشد را داریم اما اسکان زائرانی که هنوز در خاک عراق هستند با ما نیست.

به گفته درخشان، هلال احمر ایران وظیفه‌ و مسئولیتی در قبال اسکان زائرانی که در خاک عراق هستند ندارد و در این زمینه دولت عراق باید اقدام کند.

وی بی‌تدبیری مردم را علت اصلی این نابسامانی دانست و گفت: اکنون ۵ هزار خودرو در مرز مهران فاقد سوخت برای حرکت هستند که شرکت‌ فرآورده‌های نفتی در حال ارسال تانکر سوخت رسان سیار برای آنها است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری