کد خبر: 11678

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت:

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: مهربانی و تبسم و اخلاق الهی حضرت علی اکبر(ع) را می توان سرمشق سبک زندگی اسلامی جوانان امروز قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال رضوی مهر با اشاره به شخصیت مقام حضرت علی اکبر(ع) ، اظهار کرد: حضرت علی اکبر(ع) نماد حقیقی جوانان ایران اسلامی است که از تاریخچه اجمالی زندگی سراسر نور آن حضرت می توان صلابت، شجاعت، ولایت مداری و جان فشانی را استخراج و در زندگی خود به کار برد.

وی با بیان اینکه حضرت علی اکبر(ع)  مطیع مولای خود امام حسین (ع) بود، افزود: غیرت دینی حضرت علی اکبر(ع) به گونه ای است که با تلاش و خواهش از فرمانده و امام خود برای مبارزه با لشکر کفر از دیگران سبقت گرفت.

نائب رییس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم حضرت علی اکبر(ع) را اولین شهید از قبیله بنی هاشم دانست و گفت: حضرت علی اکبر(ع) دارای مقام ویژه در میان شهدای کربلا است.

رضوی مهربا بیان اینکه حضرت علی اکبر(ع) دارای صفات یک انسان کامل است، خاطرنشان کرد: مهربانی و تبسم و اخلاق الهی حضرت علی اکبر(ع) را می توان سرمشق سبک زندگی اسلامی جوانان امروز قرار داد.

وی بیان کرد: حضرت علی اکبر(ع) در دعای ناحیه مقدسه مورد سلام و تهیت امام زمان (ع) قرار گرفته است.

نائب رییس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم صدای دلنشین و قرائت قرآن و برخورد مناسب حضرت علی اکبر(ع) با اقوام و منصوبین و دستگیری از نیازمندان را سبب بروز یک روحیه حماسی و عرفانی برای آن حضرت دانست.

رضوی در پایان بااشاره به روحیه مبارز طلبی و جنگجویی و رشادت حضرت علی اکبر(ع)، عنوان کرد: جوانان ما باید سفیران شیطان را از خود دفع کنند و حضرت علی اکبر(ع) که بهترین الگو برای جوانان است را سرلوحه کار خود قرار دهند

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری