کد خبر: 11594

رییس موسسه مسجد در گفت‌وگو با قم خبر:

رییس موسسه مسجد گفت: دولت و شهرداری به جای اینکه به خدمات بهداشتی شهر رسیدگی کنند به مسائل محیطی شهرمی پردازند و این خود آسیبی است برای مساجد شهر که با وجود نبود سرویس بهداشتی در خیابان ها مساجد مکانی برای این مشکل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی قرائتی بهترین معراج گاه و سیاست گاه و باغ دلگشای انسان را مسجد دانست و گفت: درخیلی از کشورها پارک صحن مسجد بوده است که در اسلام 17 مسجد شجره «درخت» وجود دارد.

وی بابیان اینکه طبق روایت باید مسجد را روباز و بدون سقف ساخت چرا که در زیر آسمان دعاکردن ثواب بیشتری دارد، افزود: رسول گرامی اسلام فرمود: "هرکس در مسجد از مساجد خدا چراغی برافروزد، تا وقتی که در آن مسجد، پرتویی از آن چراغ می تابد فرشتگان و حاملان عرش، برایش استغفار می کنند"

رییس موسسه مسجد بیان کرد: در حال حاضر بخشی از منابع مالی مساجد توسط بودجه های اجتماعی دولت و کمک های مالی شهرداری تامین می شود.

قرائتی معتقد است دولت و شهرداری به جای اینکه به خدمات بهداشتی شهر رسیدگی کنند به مسائل محیطی شهرمی پردازند و این خود آسیبی است برای مساجد شهر که با وجود نبود سرویس بهداشتی در خیابان ها مساجد مکانی برای این مشکل شده است.

وی بابیان اینکه شهرداری ها به جای اینکه 50متر پایین تر از مساجد، پارک ها را بسازند، عنوان کرد: با ساخت و ساز پارک ها در کنار مساجد استقبال جوانان و مردم از این مکان معنوی بیشتر خواهد شد.

رئیس موسسه مسجد بااشاره به اینکه رسانه ها( صداوسیما، روزنامه ها و...) تبلیغ مسجد را نمی کنند، خاطرنشان کرد: باید از دولت تقاضا کنیم ده درصد پارک ها را مساجد کنند وتوجه ای ویژه به ظاهر و گل آرایی برای باصفا شدن این مکان معنوی داشته باشند.

قرائتی بابیان اینکه اولین و قدیمی ترین مسجد در شهر مقدس قم مسجد جامع بوده است، خاطرنشان کرد: در قم کمترین مسجد را نسبت به جمعیت داریم و بدترین شرایط از نظر نظافت، خادم، امام جماعت و... در مساجد قم مشاهده می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری