کد خبر: 11566

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعیین نرخ ۷۲ دلاری برای قیمت نفت در بودجه سال ۹۴ مناسب است اما از طرفی آن را خلاف احتیاط می‌دانم، گفت: در این شرایط امکان کاهش بیش‌تر قیمت نفت وجود دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، غلامرضا مصباحی‌مقدم در حاشیه همایش ۱۶ آذر (روز دانشجو) که در دانشگاه علمی کاربردی گسترش انفورماتیک برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره منطق تعیین نرخ ۷۲ دلاری برای نفت برای بودجه سال آتی اظهار داشت: تعیین قیمت نفت به میزان ۷۲ دلار در بودجه سال ۹۴ اقدام مناسبی است و اقدام منطقی به شمار می‌رفت.


وی گفت:‌ شاید اگر کمتر از این پیش‌بینی می‌کردند اطمینان‌بخش‌تر بود چرا که احتمال اینکه هنوز هم قیمت نفت بیشتر کاهش یابد وجود دارد و سال گذشته هم تأکید ما این بود که مبنا ۹۰ دلار قرار گیرد و هرچه اضافه‌ آمد می‌توانیم برای روز مبادا ذخیره کنیم اما وقتی کم در نظر گرفته شود با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

مصباحی‌مقدم تأکید کرد: ۷۲ دلار برای نفت نسبتاً خوب است اما خلاف احتیاط هم است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه آیا دولت فازهای بعدی هدفمندی یارانه را در بودجه سال آینده اجرایی خواهد کرد یا خیر، گفت: در بودجه ارائه شده مبلغ همان است اما اینکه بنا ندارد فازهای بعدی را اجرا کند به نظر صحیح نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان درآمد تعیین شده از محل اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها بیش از ظرفیتی است که امسال به اجرا درآمده است، گفت: دولت به ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها معتقد است اما باید دولت را راضی کنیم که در شیوه نحوه اجرا تغییر نگرش بدهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری