کد خبر: 11541

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت سعی دارد تا پایان سال در دو نوبت بسته‌های امنیت غذایی را به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی بدهد که البته توزیع این بسته‌ها منوط به قیمت نفت است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، احمد میدری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سطح رفاه اجتماعی در ایران شامل دو بخش یارانه‌های نقدی و خدمات حمایتی است.


وی با اشاره به اعتبارات سطح رفاه اجتماعی در سال ۹۳ گفت: ۴۵ هزار میلیارد تومان در سطح رفاه اجتماعی پیش‌بینی شده بود که در سال ۹۴ و در لایحه بودجه پیشنهادی دولت سطح رفاه اجتماعی ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه سطح رفاه اجتماعی در سال ۹۴، حدود ۱.۲ درصد افزایش یافته است اما زمانی که این میزان به بخش‌های مختلف در نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و امداد تقسیم می‌شود شاهد خواهیم بود که اعتبارات این نهادها ۱۰ تا ۱۳ درصد در سال ۹۴ افزایش پیدا می‌کند.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سال آتی دولت صندوق‌های بازنشستگی را مکلف کرده است که از طریق بهر‌ه‌وری و کسب درآمد حمایت‌هایی را از پرسنل خود داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت یازدهم تا پایان سال مجدداً بسته‌های حمایت غذایی را به نیازمندان و مددجویان توزیع خواهد کرد یا خیر گفت: تا امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دو مرحله بسته‌های حمایت غذایی را توزیع کرده است ضمن اینکه بنا داریم تا پایان سال در دو مقطع دیگر این تسهیلات را به نیازمندان و مددجویان ارائه کنیم که البته این موضوع منوط به قیمت نفت است.

میدری گفت: چنانچه اعتبارات لازم برای تولید بسته‌های حمایت غذایی فراهم شود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز آمادگی دارد از طریق شبکه توزیع این بسته‌های حمایتی را به نیازمندان و مددجویان ارائه کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری