کد خبر: 11491

معاون امور اجتماعی دادگستری قم:

معاون امور اجتماعی و پیشگیری دادگستری قم گفت: اسلام به‌شدت با آسیب رساندن جنسی به کودک مقابله می‌کند و آن را به‌شدت نهی می‌کنند.

به گزارش قم خبر، حجت‌الاسلام مجید یزدی با اشاره به‌جای گاه انسان، اظهار کرد: انسان اشرف مخلوقات است و با ظلم کودک کاری بسیار ناپسند است که باید با آن برخورد کرد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری دادگستری افزود: امام سجاد می‌فرمایند که از آزار مظلومی که یاری‌دهنده‌ای جز خداوند ندارد بترسید و در روایات نیز توجه به‌حق زیردستان تاکید شده است.

حجت‌الاسلام یزدی با اشاره به انواع کودک‌آزاری، بیان کرد: غذا، پوشش، محل سکونت کودک نباید غفلت رخ دهد و باید به تحصیل آن‌ها اهتمام ویژه شود، ازنظر جسمی نیز اسلام تاکید زیادی دارد که به کودک آسیب جسمی نرسانید.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری دادگستری با اشاره به کلام امیرالمؤمنین(ع)، کودک را باید با تشویق کار نیک کودکان دیگر تنبیه کرد و یا این‌که قهر کوتاه‌مدت داشته باشید البته باید به کودک نباید آسیب روحی رساند.

وی با اشاره آزار جنسی کودک، بیان کرد: اسلام به‌شدت با آسیب رساندن جنسی به کودک مقابله می‌کند و آن را به‌شدت نهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام یزدی با اشاره به اهمیت اکرام کودکان، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) تاکید زیادی روی اکرام کودک دارد، اما در جامعه اکرام کودک به‌ویژه سلام کردن به کودک منسوخ‌شده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری دادگستری با اشاره به سبک زندگی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب زمانی که در منزل علامه مصباح یزدی مشرف شدند دو کودک سعی داشتند در صدر مجلس بنشینند که با ممانعت اطرافیان مواجه شدند اما رهبر معظم انقلاب مانع شدند و در مجلس ماندند.

وی با اشاره به مصادیق کودک‌آزاری، افزود: در ماده 2 قانون حمایت از کودکان تاکید شده است که اگر کودکان مورد آزار و اذیت قرار گیرند با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری