کد خبر: 11425

رئیس انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران گفت: بیماری کرونر که موجب آترواسکلروز می شود در تمام دنیا حتی ایران اولین عامل مرگ و میر محسوب می شود.

به گزارش قم خبر به نقل از خبرآنلاین؛ دکتر محمود هاشمیان در دومین همایش آتروترومبوزیس با بیان این مطلب اظهار کرد: حدود یک سوم مردم جهان بر اثر سکته های قلبی جان خود را از دست می دهند که عامل آن ناشی از رسوب کلسترول داخل رگ ها است.

وی دیابت، استعمال دخانیات ، فشار خون، آلودگی هوا و استرس را عوامل موثر بر بروز بیماری های قلبی برشمرد.

متخصص بیماری های قلب و عروق ادامه داد: همچنین فشار خون نیز عامل مهمی در بروز بیماری های قلبی به شمار می رود حال آن که به دلیل خاموش و بی علامت بودن این بیماری حدود ۲۵ درصد مردم جهان به آن مبتلا هستند.

وی تأکید کرد: فشارخون بیماری درمان پذیری نیست، بلکه نیازمند پیگیری های درمانی ، دارویی و پرهیز از خود درمانی است. از این رو گرفتن فشار خون از همان دوران بچگی از اهمیت خاصی برخوردار است و از سنین ۲۰ سال به بالا پیگیری مداوم آن اهمیت بیشتری می یابد.

هاشمیان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلب و عروق را مصرف غذای سالم دانست و گفت: در عین حال پرهیز از مصرف روغن، غذاهای سرخ کردنی و فست فودها و همچنین انجام ورزش و فعالیت های بدنی به عنوان اصلی ترین برنامه روزانه نقش بسیار پر رنگی دراین راستا دارد.

وی در خصوص اهمیت برگزاری این همایش به تولید داروی پلاویکس توسط شرکت سانوفی اشاره کرد و گفت: از این رو با فراهم کردن برگزاری این همایش توسط این شرکت فرصتی برای تبادل نظر میان متخصصین قلب، سکته های مغزی و... پیش آمده تا درباره داروهای ضد پلاکت و سایر موارد نیز بحث شود. گاهی برخی از بیماران به صورت همزمان دچار سکته های قلبی و مغزی می شوند بنابراین بررسی میزان و اندازه این دارو برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران ادامه داد: همچنین هنوز در دنیا مشخص نیست افرادی که استنت می گذارند داروهای ضد پلاکت را به طور متوسط باید تا چه زمانی مورد استفاده قرار دهند؟ از این رو در این همایش به بیان و بررسی این موضوع هم پرداختیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری