کد خبر: 11400

معاون سازمان اسناد:

معاون اسناد سازمان اسناد ملی ایران گفت: خدا را شاکریم که مرکز اسناد آستانه مقدسه کریمه اهل‌بیت(س) راه‌اندازی شده است و در این مرکز اسناد مهم دینی و فرهنگی ثبت و ساماندهی می‌شود.

به گزارش قم خبر، غلامرضا عزیزی در گفت و گو با قم خبر با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مرکز اسناد حرم حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: خدا را شاکریم که مرکز اسناد آستانه مقدسه کریمه اهل‌بیت(س) راه‌اندازی و در آن اسناد مهم دینی و فرهنگی ثبت و ساماندهی می‌شود.

 

معاون اسناد سازمان اسناد ملی ایران افزود: در سال 1316 کتابخانه ملی آغاز به کارکرد و سال 1349 قانون تاسیس سازمان اسناد ملی ایران مصوب شد و از آن زمان به بعد تحولی در زمینه ثبت‌اسناد به وجود آمده است.

 

ویتصریح کرد: برخی از اسناد موجود در مرکز ملی اسناد به صورت خریداری، هدیه و امانت در مرکز اسناد ملی جمع‌آوری و نگه‌داری می‌شود البته برای نگه‌داری این اسناد مهم از مدرن‌ترین شیوه‌های نگه‌داری سند استفاده‌شده است.

 

عزیزی تاکید کرد: نخستین وظیفه سازمان مدیریت اسناد در کشور شناسایی، جمع‌آوری، حفظ اسناد ملی، فراهم آوردن شرایط و امکانات مناسب برای دسترسی عموم به اسناد ملی، تمرکز پرونده‌های راکد و امحای اسناد و اوراق زائد است.

 

معاون اسناد سازمان اسناد ملی ایران با اشاره به برخی از کارهای انجام‌شده از سوی این مرکز، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بانک اسناد، اطلاع‌رسانی اسناد، همکاری و تبادل اطلاعات با آرشیو اسناد بین‌المللی، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و کارگاه‌های آموزشی حفظ اسناد حضوری و غیرحضوری برخی از تلاش‌های مرکز ملی اسناد است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری