کد خبر: 11389

عضو هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: ۸۰۰ خدمت توسط شرکت پست احصاء شده که می‌تواند توسط دستگاه‌های اجرایی برون‌سپاری شده و توسط دفاتر پست انجام شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، غلامرضا نجاری در جلسه شورای اداری استان قزوین که عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته ۵۶۳ میلیون مرسوله پستی توسط پست جمهوری اسلامی ایران توزیع شده است.

وی افزود: همچنین ۱۴ میلیون سرویس الکترونیک، یک میلیون بسته و امانت پستی در سال گذشته بین مردم کشور توزیع شده که این امر توسط ۱۷ هزار و ۷۳۴ واحد پستی به عنوان نقطه تماس محقق شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تأثیر شبکه پست بر عوامل محیطی اضافه کرد: شبکه پست در حوزه عوامل سیاسی موجب ارتباط دولت با مردم، دولت با بخش خصوصی و دولت با دولت می‌شود.

نجاری ادامه داد: در حوزه عوامل اجتماعی، پست موجب حفظ محیط‌زیست، افزایش خدمات‌رسانی به نقاط مختلف، ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه شده و در حوزه عوامل اقتصادی موجب صرفه‌جویی و بهره‌وری ملی، افزایش تولید ناخالص ملی و در حوزه عوامل اقتصادی نیز موجب تحقق دولت الکترونیک و ارائه سرویس‌های برخط می‌شود.

وی با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه شرکت پست با استانداری قزوین عنوان کرد: یکپارچه‌سازی شبکه توزیع با محوریت پست، معرفی شرکت پست به عنوان درگاه ارائه خدمات، استفاده از پتانسیل دفاتر ict روستایی برای ارائه خدمات نیابتی سازمان‌ها از جمله مفاد تفاهم‌نامه شرکت پست با استانداری قزوین است.

این مسئول ادامه داد: همچنین استفاده از سرویس پست ایمیل به عنوان پل ارتباطی دولت و مردم، سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان(سینا) و یاG-NAF با محوریت کد پستی ۱۰ رقمی و ثبت مستمر تغییرات بانک کد پستی در سیستمGIS با استفاده از پارسل از دیگر مفاد تفاهم‌نامه شرکت پست با استانداری قزوین را تشکیل می‌دهد.

عضو هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در سطح کشور بیش از ۷ هزار دفتر پیشخوان دولت و ۱۰ هزار دفاتر ICT روستایی راه‌اندازی شده که باید بتوانند خودکفا شوند چراکه در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از آن‌ها قدرت مالی برای فعالیت ندارند.

نجاری گفت: علت عدم خودکفایی این دفاتر این است که تاکنون انجام اقدامات مؤثر در راستای برون‌سپاری آن‌ها به کندی پیش رفته است.

وی بیان کرد: ۸۰۰ خدمت توسط شرکت پست احصاء شده که می‌تواند توسط دستگاه‌های اجرایی برون‌سپاری شده و توسط دفاتر پست انجام شود که در برخی از استان‌ها باهمکاری استانداری این اقدام انجام شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران افزود: دفاترICT روستایی به اینترنت متصل بوده و از کارگزاران آموزش دیده برخوردار است که به دلیل مراجعه خطوط پستی به صورت مستمر به این دفاتر، شرایط لازم برای ارائه انواع خدمات برای آن‌ها فراهم شده است.

نجاری اضافه کرد: با توجه به امکانات و ظرفیتی که در دفاتر روستایی وجود دارد می‌توان روستاها را از حضور ادارات بی‌نیاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پست می‌تواند برای هر یک از مدیران و خانواده‌ها یک پست الکترونیک اختصاص دهد که این امر در کاهش هزینه‌ها نقش بسزایی ایفا می‌کند.

عضو هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در استان قزوین گام‌های خوبی برای تحقق دولت الکترونیک برداشته شده که امیدواریم با اجرایی شدن تفاهم‌نامه پست و استانداری قزوین شاهد جهش دولت الکترونیک در این استان باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری