کد خبر: 11381

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آلودگی آب در ۸ منطقه از تهران وجود دارد گفت: اسناد و گزارشات تهیه شده در این خصوص به یکی از سازمان‌های نظارتی ارسال شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رحمت‌الله حافظی در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس عمومی شوراهای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران در خصوص حضورش در این اجلاس اظهار داشت: بنده به دعوت آقای چمران در این جلسه حاضر شدم چرا که در این جلسه قرار بود تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین شورای عالی استان‌ها و وزارت بهداشت به امضا برسد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اسناد آلودگی آب تهران را به مسئولان مربوطه ارائه کرده‌اید یا خیر گفت: اسناد به یکی از سازمان‌های نظارتی ارسال شده است.

حافظی اضافه کرد: در حاشیه برگزاری همایش بسیج جامعه پزشکی که صبح امروز با حضور وزیر بهداشت نیز برگزار شده بنده به صورت حضوری با آقای هاشمی وزیر بهداشت در خصوص آلودگی آب صحبت کردم و قرار شد اسناد را حضورا تقدیم کنم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا وزیر بهداشت آلودگی‌های مربوط به آب را پذیرفته است یا خیر گفت: این موضوع را از وزیر بپرسید ضمن اینکه وزیر بهداشت باید ایجاد آرامش کرده و به مردم اطمینان خاطر بدهد و در واقع اینگونه موارد را رصد کند.

وی تصریح کرد:‌ شورای شهر نیز به استناد مواد ۱۰۰ و ۱۰۳ قانون اساسی باید نظارت داشته باشد.

حافظی گفت: مسئولین اجرایی آب و فاضلاب مدعی هستند که بیش از ۴۰ نقطه از تهران را رصد و نیترات آن پایش شده است. که امیدواریم این موضوع صحت داشته باشد.

حافظی با اشاره به اسناد آماده شده در خصوص آلودگی آب تهران گفت: این گزارشات مربوط به شهریور امسال است و در واقع در این گزارش تاکید شده است که ۸ منطقه تهران آلودگی آب وجود دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری