کد خبر: 11184

طبق اطلاعات ۹۹۵ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، کل تردد ثبت‌شده در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل ۵.۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۲۰ درصد و اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ بود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌،‌‌‌ دوربین‌های نظارتی‌‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌ استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.‌

در شبانه‌ روز گذشته‌‌ کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۹۵ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۵.۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۲۰ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.

پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه‌‌‌‌ کرج-تهران و تهران-کرج، آزادراه قزوین-کرج و کرج-قزوین، مسیر تهران-پاکدشت، آزادراه ساوه-تهران‌ و تهران-ساوه، محور ‌شهریار-تهران، مسیر ‌پاکدشت-تهران و مسیر کرج-ماهدشت، ‌در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی‌

محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم – خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور هراز تونل جدید گردنه امام زاده هاشم‌، واقع در استان‌های تهران و مازندران‌ از ۱۷ مهر لغایت ۱۷ دی‌ به دلیل ادامه اجرای عملیات آب بندی‌، نصب جت فن و ایمن‌سازی تونل‌، مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت خارج از تونل (از گردنه امام زاده هاشم‌) انجام می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز واقع در استان لرستان‌ تا ۲۵ اسفند‌ ۲۴ ساعته به دلیل اجرای عملیات راه‌سازی و احداث تقاطع غیر هم‌سطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شو‌د.

محور ایلام ـ صالح آباد‌ واقع در استان ایلام‌ در تاریخ‌‌های نهم و دوازدهم آذر‌ماه‌ از ساعت ۱۲ الی ۱۵ ‌به دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۲‌مسدود و جاده قدیم ایلام – صالح‌آباد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین‌آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت‌ معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور بوشهر ـ دیر‌ واقع در استان بوشهر‌ مورخ ۱ آذر تا ۱ بهمن‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌‌به‌ دلیل اجرای عملیات تعریض و روکش آسفالت‌ حدفاصل سه راهی عالی شهربه سمت دلوار به طول ۴ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین (باند جنوبی) مقطع واقع در استان البرز‌ از مورخ ۲۴ آبان لغایت ۳۰ آذر روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ و چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۲ هر هفته به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل پل حصارک تا تیر ۲۰۰ ‌‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور ارومیه ـ سلماس ‌واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۲۶ آبان لغایت ۱۷ آبان ماه ۹۴ ‌از ساعت ۸ الی ۱۷ به‌ دلیل اجرای عملیات اصلاح دور‌ پیچ شریف‌آباد‌حدفاصل کیلومتر ۴۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گناوه ـ دیلم‌ واقع در استان بوشهر‌ مورخ ۲۸ آبان لغایت ۲۸ دی‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و ترمیم روکش آسفالت‏‌ در دونقطه به طول ۶ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دیلم ـ بهبهان، واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۸ آبان تا ۲۸ دی ‌از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‏، حدفاصل گردنه عامری تا انتهای حوزه به سمت بهبهان به طول ۷ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کنگان ـ عسلویه‌ واقع در استان بوشهر، مورخ ۲۸ آبان لغایت ۲۸ دی‌ از ساعت ۵:۳۰ الی ۱۶ ‌به‌دلیل اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم روکش آسفالت‌ حدفاصل محور پرک تا دور برگردان طاهری به طول ۷ کیلومتر ‌در همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سنندج ـ همدان‌ واقع در استان همدان از تاریخ ۱۷ آبان لغایت ۱۷ آذر، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات باکس گذاری زیر گذر ‌حدفاصل کیلومتر ۳۵ تا ۳۶ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.محور بجستان ـ فیض آباد‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱۶ آبان تا ۳۰ دی ‌ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات شبکه برق روشنایی‌ میدان بیضی شکل سه راهی گناباد‌ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی) مقطع واقع در استان تهران تا ۱۳ دی غیر از بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بردسکن ـ کاشمر‌ واقع در استان خراسان رضوی، از ۱۰ آبان تا ۳۰ آذر ‌ساعت ۷ تا ۱۶ به دلیل اجرای عملیات درزگیری با قیر امولسیون و ماسه‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور لار ـ جهرم‌ واقع در استان فارس مورخ ۶ آبان لغایت ۶ دی‌ از ساعت ۸ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات راهداری ، حدفاصل کیلومتر ۷۰ ‌تا ۹۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کرج- چالوس (کندوان)‌ واقع در استان البرز، از مورخ ۷ مهر لغایت ۲۰ اسفند‌ از ساعت ۹ تا ۱۶ و ۲۱ تا ۶ صبح‌ به‌ دلیل اجرای عملیات بهینه‌سازی سیستم روشنایی تونل‌های شماره ۲ و ۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه زنجان ـ قزوین باند جنوبی واقع در استان سمنان‌ از مورخ ۱۸ مهر لغایت ۱۶ آذر، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری‌، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی)، مقطع واقع در استان تهران تا ۱۳ دی، روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور همدان - اسدآباد‌ واقع در استان همدان، از‌ ۲۰ شهریور تا ۱۵ اسفند‌ ۲۴ ساعته به دلیل اجرای عملیات احداث زیر گذر بهاران ‌حدفاصل کیلومتر ۸ تا ۱۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران ـ قم (باند شرقی)‌ مقطع واقع در استان تهران، از ۲۱ مرداد تا ۱۳ دی، روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت ۷ تا ۱۷، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایواوغلی - جلفا - مرند واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ ‌به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز‌ کیلومتر ۲۵ خوی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه ـ داران ـ الیگودرز، واقع در استان اصفهان، تا ۱۵ آذر از ساعت ۷ الی ۲۰ به‌ دلیل احداث باند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی به جلفا ـ مرند‌ واقع در استان آذربایجان غربی،‌ تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ به‌ دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز ‌کیلومتر ۲۵ خوی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رباط سنگ ـ کدکن‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۸ شهریور لغایت ۲۹ آذر ‌از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات راهسازی حدفاصل کیلومتر ۱۸ تا ۵۰۰+۱۸، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور پلیس راه (اصفهان – شیراز) ـ مبارکه‌ واقع در استان اصفهان، از ۱ شهریور تا‌ ۲۹ اسفند‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا‌ ۱۶ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بردسکن – بجستان، واقع در استان خراسان رضوی، از پنجم مهر لغایت ۱۵ آذر ‌از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات درزگیری و لکه گیری حدفاصل کیلومتر ۰ الی ۵۰۰+۱۷ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور بردسکن – کاشمر، واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ مهر لغایت ۱۵ آذر از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات درزگیری و لکه گیری حدفاصل کیلومتر ۰ الی ۸ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور بردسکن – درونه‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ مهر لغایت ۱۵ آذر‌ از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات درزگیری و لکه گیری‌ حدفاصل کیلومتر ۵۰۰+۱۴ تا ۶۰ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور نیشابور – فرعی گلبو ‌واقع در استان خراسان رضوی، از پنجم مهرماه تا پنجم آذر به طور ۲۴ ساعته به دلیل اجرای عملیات احداث پل ‌حدفاصل کیلومتر ۱۲ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می‌شود.

محور تویسرکان ـ کنگاور‌ واقع در استان همدان‌ از تاریخ ۲۰ مهر لغایت ۳۰ آذر‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت و شانه سازی‌ حدفاصل کیلومتر ۰ ‌تا ۳۵‌ تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور تویسرکان ـ خیرآباد‌ واقع در استان همدان، از تاریخ ۲۰ مهر لغایت ۳۰ آذر‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات تعریض حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۱۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گرگان ـ آزادشهر، واقع در استان گلستان‌ از مورخ ۵ آبان لغایت ۵ دی از ساعت ۸ الی ۱۶ به دلیل اجرای عملیات محو خط کشی قدیم و انجام خط کشی جدید‌ همچنین اجرای گاردریل دور برگردان کیلومتر ۹۳۲+۱۶، تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سرخس ـ مشهد‌ واقع در استان خراسان رضوی، از ۷ آبان تا ۱۵ دی ‌ساعت ۸ تا ۱۶ به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۷۹ تا ۸۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از باند مجاور انجام می‌شود.

محور بردسکن ـ کاشمر واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱۰ ‌آبان تا ۳۰ آذر ‌ساعت ۷ تا ۱۶ به دلیل اجرای عملیات درزگیری با قیر امولسیون و ماسه‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور بردسکن ـ درونه‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱۰ آبان ‌لغایت ۳۰ آذر ‌ساعت ۷ تا ۱۶ به دلیل اجرای عملیات درزگیری با قیر امولسیون و ماسه‌ حدفاصل کیلومتر ۵۰۰+۱۴ تا ۶۰ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور اهرم ـ برازجان‌ واقع در استان بوشهر تا ۳۰ دی‌ماه از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۶ به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و ترمیم روکش آسفالت‌ حد فاصل میدان خروجی اهرم به سمت برازجان به طول ۱۰ کیلومتر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری