کد خبر: 11079

مسئول موسسه خیریه آبشارعاطفه‌ها قم:

مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه قم گفت: جهیزیه به ۵۰۰ زوج جوان طی دو سال توسط موسسه انجام شد.

 سمیه کاظمی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به مجموعه فعالیت های موسسه خیریه آبشارعاطفه‌های قم گفت: اهداء جهیزیه در طول سال به خصوص در مناسبت‌های خاص با برگزاری مراسم از جمله اقدامات مهم این مجموعه در خدمت رسانی به نیازمندان است.

مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه قم تصریح کرد: امسال 120 زوج از طریق این موسسه صاحب جهیزیه شده اند طی مراسمی که به همین منظور در نیمه شعبان امسال با حضور آقای فولادی مدیرعامل سازمان خیریه آبشارعاطفه و برخی مسئولان استانی برگزارشد، به ۱۲۰ زوج که از خانواده‌های تحت پوشش موسسه بود جهیزیه اهداء شد.

 وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی آن‌ها بیش از ۵۰ میلیون تومان بود بیان کرد: در 6 ماهه نخست امسال پرداخت مستمری مهرجویان در ۶ماهه اول امسال بالغ بر ۱۲۷ میلیون ریال بوده که توسط این مجموعه انجام شده است.

کاظمی هزینه‌های ویژه خدمات درمانی مهرجویان را حدود ۴۷ میلیون ریال، فعالیت فرهنگی و مذهبی را حدود ۱۸۷ میلیون ریال، تعمیرات منزل و اجاره مسکن را حدود ۱۳ میلیون ریال، توزیع پوشاک را حدود ۳۳۲ میلیون ریال، توزیع موادغذایی را حدود ۲۷۰ میلیون ریال، و توزیع جهیزیه و لوازم خانگی را حدود ۶۷۶ میلیون ریال دانست.

مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه قم با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال نیز سبد کالا به ارزش بیش از ۲۰۰میلیون ریال توزیع شد افزود: اکثریت خانواده‌ها نیز با برپایی سفره‌های افطاری در ایام رمضان اطعام شدند. علاوه برآن غذای گرم نیز در بین خانواده‌ها توزیع شد.

 وی با بیان اینکه نزدیک به دوهزارخانوارتحت پوشش این موسسه هستند و در طول سال خدمات مختلفی به آنان ارائه می‌شود تصریح کرد: این موسسه توانسته خدمات بسیاری را به خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند در طول سال ارائه نماید، ضمن اینکه ایجاد زمینه‌های اشتغال و معرفی آنان به مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای از برنامه‌های دیگر این موسسه است.

مسئول موسسه خیریه آبشارعاطفه‌ها شعبه کریمه اهل بیت (ع) از اهداء جهیزیه به ۳۵۰ زوج در سال گذشته خبرداد و بیان داشت: توزیع جهیزیه در سال گذشته طی دو مرحله یکی در دهه کرامت و دیگری در نیمه شعبان بود.

وی لوازم توزیع شده را شامل یخچال، اجاق گاز، بخاری، کولر، فرش، سرویس پلاستیک، سرویس چوب و سرویس آشپزخانه دانست و گفت: ارزش ریالی کالاهای توزیع شده ۷۰۰ میلیون ریال بود،

وی در ادامه به افتتاح شعبه ایتام موسسه اشاره و گفت: علت اصلی ایجاد شعبه ایتام و سادات تعداد پرونده‌ها با ابعاد گسترده اعم از کار افتاده (۶۸۴ نفر)، زندانیان (۱۳۸ نفر) افراد مطلقه، سادات (۱۸۰ نفر) ایتام (۳۱۵ نفر) از کار افتاده (۶۸۴ نفر) و...... بود که در مجموع حدود ۶۰۰۰ پرونده و بالغ بر ۲۵۰۰ نفر می‌باشد.

کاظمی با بیان اینکه شناسنامه‌ای نیز برای ایتام مشخص و تهیه شده و از این طریق خیرین می‌توانند ایتام مورد نظر خود را جهت حامی شدن انتخاب کنند گفت: ازآنجا که رسیدگی لازم و کافی از لحاظ نقدی و غیرنقدی و زمینه معنوی فرهنگی مددجویان به یک زمانبندی کامل و جامع نیاز دارد در نتیجه تصمیم گرفتیم با همکاری نیکو کاران پرونده‌های ایتام و سادات را جدا نموده و شعبه‌ای به این نام بنا نهیم تا رسیدگی به این قشر آسیب پذیر آسان‌تر و مناسب‌تر باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری