کد خبر: 11069

تاکنون تحقیقات گسترده ای در رابطه با تاثیر سیگار و دود آن بر بدن انجام شده اما اکنون خبر متفاوت و تامل برانگیزی منتشر شده که تا حدودی تعجب برانگیز است: "رایانه افراد سیگاری در معرض خطر و آسیب است."

به گزارش قم خبر به نقل از مهر؛ مطالعات گسترده محققان نشان می دهد که سیگار می تواند تاثیرات سوء و مضر بسیاری را برای بدن به دنبال داشته باشد از میان آنها می توان ابتلا به انواع سرطان ها، بیماری های ریوی، تنفسی و ... اشاره کرد.

اما اخیرا نسل جدیدی از سیگارها با عنوان سیگارهای الکترونیکی e-cigarettes عرضه شده اند که مخترعان این سیگار مدعی هستند، این سیگار به دلیل داشتن حداقل میزان نیکوتین، فاقد مواد سمی یا سرطان زا بوده، در نتیجه به افراد سیگاری توصیه می شود تا از سیگارهای الکترونیکی استفاده کنند.

سیگار های الکترونیکی شکلی شبیه به یک خودکار داشته و انرژی خود را از باتری به دست می آورند که وظیفه اش تبدیل نیکوتین مایع به بخار است. این فرآیند نیاز به آتش نداشته و بوی بد سیگار را نیز به همراه ندارد. اما برای شارژ باطری سیگار بایستی آن را به شارژر وصل کرد و زمانی که این اتصال با کمک پورت یو اس بی رایانه ها انجام شود، می تواند ویروس یا بد افزارهای مختلفی را به رایانه ها وارد کند.

افرادی که از سیگارهای الکترونیکی ساخت چین استفاده می کردند، معمولا رایانه هایشان با بدافزارهایی روبرو می شدند که علت آن را نمی دانستند. اما کارشناسان حوزه آی تی و مهندسان معتقدند که این علت را می توان در اتصال شارژر سیگارهای الکترونیکی به رایانه ها دانست.

پورت های یو اس بی رایانه ها معمولا برای اتصال فلش ها یا ام پی تری ها استفاده می شوند در صورتی که برای شارژ سیگارهای الکترونیکی نیز از آن کمک گرفته شود، می تواند به عنوان اتصالی برای انتقال ویروس ها به آن نگاه کرد. اما کارشناسان معتقدند پورت های شارژ سیگارهای الکترونیکی چینی حاوی ویروس هایی هستند که می توانند با اتصال به رایانه به آن منتقل شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری