کد خبر: 11022

کارگاه ارزیابی محیط زیست شهری به همت مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و با مشارکت دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، معاون امور زیرساخت و طرح جامع مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در این کارگاه وظیفه و رسالت مرکز مطالعات در پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی بخش های مختلف شهرداری پایتخت عنوان کرد و افزود : برگزاری کارگاه ها، نشست‌های تخصصی و جلسات هم اندیشی‌؛ انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی‌، چاپ وتألیف کتب توسط مرکز مطالعات در این راستا صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرتهران سالانه حدود ۷۰ نشست تخصصی برگزار می‌کند‌، خاطر نشان کرد: با هدف تعامل بیشتر با محافل علمی و دانشگاهیان از نیمه دوم امسال این نشست ها در محل دانشگاه های پایتخت برگزار می شود.

بصیری موضوع "کارگاه ارزیابی محیط زیست شهری " را در راستای مصوبه شهریور ماه سال ۸۶ شورای شهر تهران مبنی بر الزام شهرداری در تهیه گزارش توجیه زیست محیطی برای کلیه طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهر تهران عنوان کرد.

در ادامه رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران ضمن تشکر و قدر دانی از مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برای برگزاری این کارگاه گفت: اهتمام به موضوعات زیست محیطی فرصتی ارزشمند در جهت بالا بردن شناخت و تعاملات بیشتر بین مدیریت شهری و جامعه دانشگاهی است.

کرباسی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای صاحب دانش نسبت به مسایل محیط زیستی در دنیا‌ست، افزود: اما در حال حاضر ضعف جدی در بکارگیری این دانش در کشورمان وجود دارد.

وی لزوم برنامه ریزی و آینده نگری در برنامه ریزی شهر تهران را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده در برنامه ریزی شهری تهران، نداشتن مرز معین جمعیتی، عدم توجه به گنجایش محدود و ظرفیت مناسب شهرهاست.

کرباسی تاکید کرد: امیدوارم مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ضمن پرداختن به این مهم در برنامه ریزی های آینده برای شهر تهران آنها را لحاظ کند.

رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران ، تهیه گزارش وضعیت محیط زیست پایتخت را یکی از اقدامات ارزشمند مرکز مطالعات دانست و خاطرنشان کرد: معتقدم این گزارش ها باید حاوی بروز رسانی شاخص های محیط زیست شهر باشد.

وی در پایان بر تهیه بانک جامع اطلاعات محیط زیست برای شهر تهران تاکید کرد و افزود: دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران آمادگی هرگونه همکاری و مشارکت در انجام فعالیت‌های مطالعاتی و برنامه ریزی شهری با مرکز مطالعات را دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری