کد خبر: 10895

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم:

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم گفت: در روایات امام حسین(ع) نام حضرت رقیه را آورده است و علامه حائری از حضرت رقیه(ع) به عنوان دختر امام حسین(ع) یاد کرده است و طبق بسیاری از نقل ها حضرت رقیه وجود خارجی داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا ضمیری بااشاره به شخصیت حضرت رقیه(ع) اظهار کرد: حضرت رقیه از ایثار و از خود گذشتگی و حس مسئولیت پذیری و صبوری بالایی برخورد دار بود، که زن غساله هنگام غسل دادن آن حضرت، دست  از غسل دادن کشید و از عمه جانش زینب (ع) پرسید" این فرزند چه بیماری دارد "در حالی که از شدت تازیانه دشمن بدنش کبود شده بود.

وی علاقه شدید حضرت رقیه(ع)  به امام حسین(ع) را در واقعه عاشورا زبان زد خاص و عام دانست و افزود: به دلیل وابستگی آن حضرت به پدر، فراغ امام حسین (ع) برایش سخت وغیرقابل تحمل بود که بادیدن سر بریده امام حسین(ع) جان به جان آفرین گفتند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم بابیان اینکه پژوهشگران اسلامی در رابطه با حضرت رقیه (س) سخنان گوناگونی گفته اند، که افراد کم اطلاع در مقتل شناسی وجود نازنین این حضرت را انکار کرده اند، خاطرنشان کرد: در روایات امام حسین(ع) نام حضرت رقیه را آورده است و علامه حائری از حضرت رقیه(ع) به عنوان دختر امام حسین(ع) یاد کرده است و طبق بسیاری از نقل ها حضرت رقیه وجود خارجی داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری