کد خبر: 10884

سخنگوی مجمع جهانی خادمان حضرت رقیه (س):

سخنگوی مجمع جهانی خادمان حضرت رقیه (س) گفت: در این مراسم 15 هزار لقمه تبرکی به نیت حضرت رقیه (س) در بین عزاداران رقیه بنت الحسین (ع) توزیع می‌شود و عزاداران مکتب حسینی مهمان سفره بابرکت رقیه بنت الحسین(ع) می شوند.

حجت‌الاسلام حسین عباسی در گفت وگو با قم خبر با اشاره به برگزاری سفره حضرت رقیه (س) در شهر مقدس قم اظهار داشت: امسال همزمان با شهادت حضرت رقیه(س) سفره‌ای هم نام این بانوی کوچک در میدان آستانه قم برگزار می‌شود.

سخنگوی مجمع جهانی خادمان حضرت رقیه (س) افزود: در این مراسم 15 هزار لقمه تبرکی به نیت حضرت رقیه (س) در بین عزاداران رقیه بنت الحسین (ع) توزیع می‌شود و عزاداران مکتب حسینی مهمان سفره بابرکت رقیه بنت الحسین(ع) می شوند.

وی با اشاره به برگزاری این مراسم در سال گذشته گفت: برپایی سفره حضرت رقیه(س) سال قبل  با 6 هزار لقمه تبرکی گسترده شد و امسال نیز 15 هزار لقمه تبرکی در این سفره بین عزاداران توزیع می‌شود.

عباسی با اشاره برنامه‌های اجرایی این مراسم، تصریح کرد: این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ عبدالحسین نیشابوری، مدیحه‌سرایی حاج محمد جزنی و شعرخوانی سید امیرحسین میر حسینی از شاعران اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود.

سخنگوی مجمع جهانی خادمان حضرت رقیه (س) با اشاره به خادمان افتخاری حاضر در این مراسم اظهار داشت: در مراسم سفره حضرت رقیه (س) از 315 خادم افتخاری استفاده می‌کنیم که این عدد به نیت حروف ابجد نام مبارک حضرت رقیه (س) است، البته هدف از برگزاری این مراسم احیای مکتب اهل‌بیت (ع) و معرفی ابعاد شخصیتی حضرت رقیه (س) به عالم اسلام و تشیع و لبیک به سیره و مکتب امام حسین (ع) است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری