کد خبر: 10852

مدیرکل کتابخانه‌های قم:

مدیرکل کتابخانه‌های قم گفت: تعامل سازنده شهرداری و شورای شهر با کتابخانه‌های استان سبب پیشرفت چشمگیر فرهنگی و ارتقای فرهنگ عمومی در استان شده است.

حجت الاسلام امیر عطاالله جباری در گفت‌و‌گو با قم خبر، با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب، اظهار داشت: همزمان با هفته کتاب برنامه‌های متنوعی از سوی اداره کل کتابخانه‌های قم برگزار شد.

 

مدیرکل کتابخانه‌های قم با اشاره به برنامه جشن یار مهربان، افزود: همزمان با نامگذاری روزهای هفته کتاب خوانی برنامه‌هایی متناسب با آن ایام برگزار شد که جشن یار مهربان از شاخص ترین برنامه های ما در آن ایام بود.

وی با اشاره به بازدید از کتابخانه‌های استان، تصریح کرد: در هفته کتابخوانی با حضور در کتاب خانه‌های استان به کتابدارن یک شاخه گل به عنوان تقدیر داده شد.

حجت الاسلام جباری با اشاره به دیدار با آیت الله سعیدی، عنوان کرد: در این روز کتابداران در کنار زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) با آیت الله سعیدی نیز دیدار کردند، البته امسال همزمان با 24 آبان و سالروز وفات علامه طباطبایی نیز با حضور در کنار قبر آن عالم وارسته از مقام عالی آن عالم فرزانه تجلیل شد.

 

وی با تاکید به برگزاری همایش روز تکریم کتابدار بیان کرد: در این روز از 80 کتابدار نمونه تجلیل شد، در این همایش از زحمات فرزند آیت الله مرعشی نجفی در زمینه کتابداری نیز تقدیر شد.

 

حجت الاسلام جباری با اشاره به تلاش شهرداری قم در زمینه ترویج فرهنگ کتبخوانی خاطرنشان کرد: اگر فعالیت‌ها و حمایت‌های همه جانبه شهردار قم و رئیس شورای شهر اسلامی قم نبود برنامه‌های هفته کتاب به این خوبی برگزار نمی‌شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری