کد خبر: 10850

عضو هئیت علمی موسسه آموزش حوزوی امام رضا(ع) در گفت‌وگو با قم خبر:

عضو هئیت علمی موسسه آموزش حوزوی امام رضا(ع)گفت: رژیم شاهنشاهی متاثر از فرهنگ مدرنیته و غرب بی شرمی بوده اما انقلاب اسلامی به دنبال فرصت سازی مثبت و بهینه برای حضور زن در اجتماع بوده و است.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری فر در گفت و گو با قم خبر، بااشاره به جایگاه زن فعال اجتماعی اظهار داشت: هر انسان حاضر در صحنه قطعا نمی تواند منکر حضور زن در عصر تاریخ به صورت مثبت و منفی باشد.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال فرصت سازی مثبت و بهینه برای حضور زن در اجتماع بوده و است، افزود: رژیم شاهنشاهی متاثر از فرهنگ مدرنیته و غرب بی شرمی را بدان جا رسانید که اکثریت بانوان ما برای حفظ منزلت خود به ناچار عزلت را بپزیرند.

به گفته این جامعه شناس دنیای مدرن به دنبال استعمار جسمی و جنسی از زن می باشد که برای راه حل درمان این معضل باید جهان بینی را تغییر داد و انسان را شناخت.

غفاری فر بااشاره به اینکه خدا زن را مظهر کشش روحی عاطفی و جنسی در کنار عقل، شعور، فهم و سایر توانمندی ها دانسته؛ عنوان کرد: اگر زن در هر محیطی کالای جنسی خودش را در معرض استفاده و تعرض قرار دهد و زمینه برای فساد بین خود و دیگران را فراهم سازد به اصلی ترین مآمن و پناهگاه که خانواده است ضربه زده است.

وی بیان کرد: در اماکن مذهبی اگر افراد ( زن و مرد) در راستای ترویج فرهنگ شهادت و جهاد و عزت مداری و استقلال خواهی باشند، خطری برای یکدیگر نخواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری