کد خبر: 10770

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم در گفت و گو با قم خبر،

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: خطبه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (ع) برای یک زمان و مکان خاص نیست بلکه از آن خطبه‌ها می‌توان بر علیه ظلم و استکبار و مقابله بخشی با ظالمنان و عدم مذاکره با دشمنان اسلام استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال رضوی مهر بااشاره به خطبه حضرت زین العابدین (ع) و حضرت زینب (س)، اظهارداشت: خطبه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (ع) برای یک زمان و مکان خاص نیست بلکه از آن خطبه‌ها می‌توان بر علیه ظلم و استکبار و مقابله بخشی با ظالمنان و عدم مذاکره با دشمنان اسلام استفاده کرد.

وی بابیان اینکه امام سجاد (ع) در خطبه خود در مقابل دشمنان پیروزی خون بر شمشیر را مطرح کرد، عنوان کرد: امام سجاد (ع) در خطبه خود گفت «پدرم حسین (ع) خون داد تا منزلت و مقام و جایگاه این نام (پیامبر (ص)) باقی بماند».

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم،خاطرنشان‌کرد: در واقع خطبه امام سجاد (ع) اشاره به نبوت پیغمبر (ص) و ولایت امام علی (ع) و بزرگی خاندان وحی دارد.

رضوی مهر بااشاره به خطبه حضرت زینب (س) و رسوایی دشمنان توسط آن خطبه، اشاره کردو‌گفت: حضرت زینب خطاب به یزید گفت «هر چقدر هم دروغ‌پردازی کنی نمی‌توانی وحی بر اهل بیت (ع) را در دستور کار خود قرار دهی».

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری