کد خبر: 10761

کارشناس اجتماعی بهزیستی استان قم:

کارشناس اجتماعی بهزیستی استان قم گفت: استان قم به دلیل داشتن ظرفیت هایی مناسب مثل حوزه علمیه و دانشگاه بستر مناسبی بود تا از این ظرفیت به عنوان الگو و پیشگیری از کودک آزاری استفاده کنیم در واقع وضعیت کودک آزاری در استان قم غیر طبیعی نیست.

محمد مجیدی در گفت و گو با قم خبر بااشاره به علت کودک آزاری در خانواده ها اظهار داشت: معمولا کودک آزاری در خانواده هایی که کارکرد طبیعی ندارند اتفاق می افتد.

وی یکی دیگر از دلایلی کودک آزاری را نداشتن خلاقیت والدین برای تربیت فرزندان دانست و افزود: کودکان خانواده های معتاد، طلاق گرفته و آن والدینی که در خانه نیستند بیشتر مورد آزار قرار می گیرند.

این کارشناس اجتماعی بهزیستی استان قم بابیان اینکه کودکی محل رشد و تربیت است  تصریح کرد: انواع کودک آزاری در این سالهای حساس و مهم، به رشد و سلامت آنان آسیب های جدی می رساند. کودکان آزار دیده در همه جنبه های رشد مانند رشد جسمی، ذهنی، روانی و اجتماعی با مشکلات و نارسایی های فراوانی روبرو می شوند. 

مجیدی بااشاره به علت برگزاری همایش پیشگیری از کودک آزادی در استان قم، خاطرنشان کرد: استان قم به دلیل داشتن ظرفیت هایی مناسب مثل حوزه علمیه و دانشگاه بستر مناسبی بود تا از این ظرفیت به عنوان الگو و پیشگیری از کودک آزاری استفاده کنیم.

وی به راه اندازی طرح اورژانس اجتماعی در استان قم اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی طرح اورژانس اجتماعی را با هدف پیشگیری از کودک آزاری به صورت تلفنی و مستقیم از طریق هماهنگی با مراجع قانونی طراحی کرد.

کارشناس اجتماعی بهزیستی استان قم بااشاره به هدف برگزاری همایش پیشگیری از کودک آزاری، عنوان کرد: در این همایش دامنه وسیعی از مشکلات کودک آزاری از غقلت از کودک تا آزار و اذیت جسمی، روحی، جنسی کودکان بررسی شده است.

مجیدی بابیان اینکه شناخت روحیات کودکان مهمترین بحث این همایش بوده است، خاطرنشان کرد: در این همایش پرداختن به موضوع کودک آزاری از دیدگاه اسلام، از جنبه های قضایی، پزشک قانونی و...بررسی شد.

وی به سه مقاله برگزیده در این همایش اشاره کرد و گفت: 60 مقاله برای پیشگیری از کودک آزاری به این همایش رسیده است که در قالب کتاب می خواهیم در اختیار مردم بگذاریم.

کارشناس اجتماعی بهزیستی استان قم بااشاره به وضعیت کودک آزاری در استان قم گفت: وضعیت کودک آزاری در استان قم غیر طبیعی نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری