کد خبر: 10705

معاون امور اجتماعی بهزیستی:

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد کودک‌آزاری‌ها ناشی از غفلت است و این آثار جهانی است؛ زیرا بی‌توجهی به کودک سبب می‌شود تا احساس طردشدگی اجتماعی شود.

به گزارش قم خبر، حبیب‌الله مسعودی فرید با اشاره به اهمیت مبارزه با کودک‌آزاری، اظهار کرد: مطالعات جهانی نشان داده است که پدیده شوم کودک آزاری جهانی است و مختص یک کشور نیست.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشورعنوان کرد: بیش از 50 درصد کودک‌آزاری‌ها ناشی از غفلت والدین است بی‌توجهی به کودک سبب می‌شود تا احساس طردشدگی اجتماعی داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی، گفت: ما در جامعه داشته‌های زیادی داریم که در این زمینه مراکز بهداشتی و درمانی نقش پررنگی دارند و آموزش‌وپرورش نیز در این زمینه نقش مهمی دارند تا بتوانند از این پدیده نامیمون جلوگیری کنند.

 

مسعودی فرید با اشاره به منویات امام و رهبری، خاطرنشان کرد: خروجی وحدت حوزه و دانشگاه و حوزه‌های اجرایی سبب ارتقا می‌شود که در نخستین همایش اسلام و آسیب‌ها که از ظرفیت موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی و دار الحدیث استفاده کردیم و امسال نیز دومین همایش را برگزار می‌کنیم تا خروجی آن از بین رفتن معضل باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری