کد خبر: 10684

دبیر انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی از صدور مجوز افزایش ۱۲ درصدی قیمت مواد شوینده به دلیل رشد قیمت مواد اولیه پتروشیمی خبر داد.

به گزارش قم خبر؛ بختیار علم‌بیگی در گفت‌ و گو با فارس اظهار داشت: در پی افزایش قیمت مواد اولیه پتروشیمی، قیمت تولید مواد شوینده نیز افزایش یافت که به دنبال این مسئله، رشد ۱۲ درصدی قیمت مواد شوینده مصوب شد.


وی توضیح داد: این افزایش قیمت در مورد تمام مواد شوینده به جز پودر شوینده و صابون صورت گرفته است.

علم‌بیگی با اشاره به تفاهم‌نامه صورت‌گرفته بین انجمن صنایع شوینده و سازمان حمایت برای سپردن قیمت‌گذاری مواد شوینده به این انجمن، گفت: بر اساس این تفاهم، قیمت‌های جدید محصولات شوینده توسط انجمن تعیین و به سازمان حمایت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مواد شوینده از اول مهر ماه بر روی تولیدات کارخانه‌ها اعمال شده است، افزود: از این تاریخ به بعد، افزایش قیمت مواد شوینده در حدود مشخص‌شده، قانونی بوده است ولی دلیلی برای تعمیم دادن این رشد قیمت به محصولات تولیدی قبل از مهر ماه وجود ندارد.

دبیر انجمن صنایع شوینده در مورد عرضه برخی محصولات شوینده گرانتر از قیمت درج‌ شده بر روی بسته‌بندی آن از سوی برخی فروشگاه‌ها نیز گفت: این کار تخلف محسوب می‌شود و فروشگاه‌ها باید محصول عرضه‌شده را با قیمت درج شده بر روی آن عرضه کنند زیرا با همان قیمت از کارخانه‌ها خریداری کرده‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری