کد خبر: 10627

بر اساس گفته کارشناسان، شدت آلودگی هوا می‌تواند مانع بارش نزولات جوی شود. تهرانی‌ها در حالی‌ که روز گذشته در انتظار بارش باران طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بودند اما این رحمت الهی از آنها رو برگرداند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، تهرانی‌ها از ابتدای این هفته هر روز هوای ناسالمی را استشمام کرده‌اند به امید اینکه قرار است روز دوشنبه باران ببارد و آلودگی‌ها را بشوید اما دوشنبه آمد و باران هم نبارید.

کارشناسان معتقدند که زمانی‌که شدت آلودگی هوا بالا باشد مانع از بارش نزولات جوی می‌شود به طوری‌که بارها در فصول پاییز و زمستان در سالهای قبل، بارش برف و باران پیش‌بینی شده بود اما در زمان پیش‌بینی شده هیچ بارشی رخ نداد.

سازمان هواشناسی از چند روز پیش برای آسمان تهران، روز دوشنبه ۲۶ آبان را «بارانی» پیش‌بینی کرده بود اما از سوی دیگر تهران طبق اعلام مرکز پایش آلودگی هوای تهران از شنبه تاکنون هوای «ناسالم» داشته و دور از ذهن نیست که شدت آلودگی‌های هوا مانع از بارش رحمت الهی بر سر تهرانی‌ها شده است.

البته از سوی دیگر سازمان هواشناسی قدرت سامانه بارشی را نیز کم اعلام کرده بود.

معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست معتقد به این است که یکی از علل اصلی آلودگی هوای تهران، بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها بوده و با توقف آن، حال هوای تهران خوب می‌شود اما تولید داخلی آن نیز متوقف شد و همچنان حال هوای تهران، «بد» است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری