کد خبر: 10543

همزمان با سراسر کشور:

حسنی گفت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، واکسن پنتاوالان برای نوزادان در نظر گرفته‌شده است که به زودی رونمایی می شود.

مرتضی حسنی در گفت‌وگو با قم خبر، با اشاره به رونمایی واکسن پنتاوالان، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، این واکسن برای نوزادان در نظر گرفته‌شده است که همزمان با سراسر کشور در قم رونمایی می شود.

رئیس مرکز بهداشت قم، افزود: واکسن پنتاوالان یا پنج‌گانه جایگزین واکسن‌های فعلی ثلاث و هپاتیت «ب» است و جامعه هدف این واکسن نوزادان 2،4 و 6 ماهه را دربرمی گیرد.

 

حسنی عنوان کرد: با همت دولت و وزارت بهداشت، ورود واکسن جدید پنج‌گانه در برنامه ایمن‌سازی کشور گامی دیگر از طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت است که با تعداد تزریق کمتر و پوشش ایمنی علیه بیماری‌های بیشتر در برنامه واکسیناسیون نوزادان قرارگرفته است.

 

وی بیان کرد: نوزادانی که به سن 2 ماهگی می‌رسند و کودکان کمتر از 5سال که در موعد مقرر جهت دریافت واکسن‌های خود مراجعه نکرده و تاکنون نیز هیچ واکسنی را دریافت ننمود‌ه‌اند، گروه هدف دریافت واکسن پنتاوالان هستند.

 

حسنی با اشاره فواید واکسن پنتاوالان خاطرنشان کرد: تزریق کمتر، درد کمتر در شیرخواران و کاهش عوارض ناشی از تزریق، برنامه‌ریزی آسان برای ایمن‌سازی برخی از مهمترین مزایای واکسن پنج‌گانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری