کد خبر: 10448

رئیس پلیس راهور تهران اجرای طرح "ایست به احترام زندگی" را منوط به ایجاد بسترهای لازم دانست و گفت: امیدواریم اوایل آذرماه بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.

به گزارش قم خبر ؛ تیمور حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طرح "ایست به احترام زندگی" با هدف ساماندهی تقاطع‌ها و تکالیفی که رانندگان و عابرین دارند اجرایی می‌شود و در اردیبهشت ماه اعلام کردیم که ایجاد بسترهای لازم شروع شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز اقدامات لازم در جهت ایجاد گذرگاه‌های مطلوب و مناسب ادامه دارد و امیدواریم ظرف ۲۰ روز آینده این بسترسازی‌ها به پایان برسد؛ البته این کار برعهده دستگاه دیگری است و انصافا هم، به طور شبانه روزی مشغول کار هستند که امیدوارم این طرح به صورت جامع و کامل اجرا شود و بتوانیم در تغییر و اصلاح رفتار حوزه رانندگی اقدام موثری را انجام داده باشیم.

حسینی در خصوص طرح تشدید برخورد با تخلفات سرویس مدارس نیز گفت: به شدت با سرویس مدارسی که دارای شرایط لازم و از پیش تعریف شده نیستند برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با تاکسیرانی و آموزش و پرورش گفت: در مقابل مدارس و در سطح شهر این کنترل و نظارت را به صورت مستمر خواهیم داشت و تا امروز هم وضعیت خوبی را شاهد بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: آموزش رانندگان سرویس مدارس در دو مرکز علمی کاربردی تاکسیرانی و مرکزعلمی کاربردی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران آغاز شده است و بخش زیادی از این رانندگان آموزش دیده‌اند.

رئیس پلیس راهور تهران با تاکید بر برخورد شدید با تخلفاتی مانند نداشتن برچسب، سوار کردن سرنشین بیش از ظرفیت، نداشتن بیمه نامه، نداشتن معاینه فنی و نداشتن گواهینامه معتبر، گفت: این تخلفات مواردی است که پلیس راهور روی آن‌ها تاکید بسیاری دارد و امیدوارم با اجرای این طرح شاهد وضعیتی ایمن در بحث سرویس مدارس باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری