کد خبر: 10378

حجت الاسلام والمسلمین روحانی خبر داد:

دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم گفت: با توجه به اهمیّت علم آموزی و تحصیل، به دنبال این هستیم که با برگزاری کلاس‌های علمی و درسی در طول سال تحصیلی، بنیه علمی اعضای کانون‌های مساجد تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین سعید روحانی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به اينكه قم تنها استانی ست که دبیرخانه آن در طول سال، ۲ تفاهم نامه را با مسئولان کانون‌ها امضا می‌کند، اظهار كرد: البته ماهیت این دو تفاهم نامه یکی ست اما سطح و سبک برنامه‌های آن‌ها متفاوت است.
 
دبيرخانه كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد استان قم گفت: برنامه‌های تفاهم نامه سال تحصیلی نه تنها به گونه ایست که هیچ گونه خللی در تحصیل اعضای کانون‌ها ایجاد نشود، بلکه به دنبال این هستیم که با برگزاری برخی کلاس‌های علمی و درسی بنیه علمی شرکت کنندگان تقویت شود.

وي خاطرنشان كرد: پیشنهاد ما برای مسئولان کانون‌های مساجد این است که برنامه‌هایشان را در بازه زمانی پنجشنبه بعد از ظهر تا جمعه ظهر اجرا و برگزار کنند تا از فراغت نوجوانان و جوانان استفاده بهینه به عمل آمده و به درسشان لطمه وارد نشود.

وی با باين اينكه حداکثر زمانی که اعضای کانون‌ها در طول هفته‌های تحصیلی در کانون سپری می‌کنند بین سه تا چهار ساعت است، عنوان كرد: این برنامه ریزی به این علت انجام شده که هم لطمه‌ای به تحصیل محصلان وارد نشود و هم ارتباطی که افراد در ایام تابستان با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پیدا کرده بودند از بین نرود.

حجت الاسلام والمسلین روحانی با اشاره به اينكه برخی کانون‌ها هم وجود دارند که با برگزاری کلاس‌های علمی مختلف و دعوت از دبیران و اساتید برنامه‌های مفصلی برای تقویت سطح علمی اعضای دانش آموز و دانشجو دارند، تصريح كرد: برنامه‌های سال تحصیلی کانون‌های مساجد در هیچ استانی به انداز قم گسترده، مدون، برنامه ریزی شده و هدفمند نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری