کد خبر: 10377

قم خبر گزارش می دهد:

روستای طایقان فاقد سالن ورزشی است، جوانان نمی دانند چگونه خود را سرگرم کنند و این مشکل نه چندان جدی از دید مسئولان می تواند یک روزی جز بزرگترین معضل جامعه شود پس تا قبل اینکه این مشکل تبدیل به معضل و به تباهی کشیدن و دنبال کردن سرگرمی بی فایده و خطر آفرین جوانان این روستا شود مسئولان راه چاره اندیشند.

به گزارش قم خبر، روستای طایقان نزدیک ترین روستا به شهر قم است که به دلیل موقعیت مهاجرپذیری آن، امکانات رفاهی دراین روستا در حد مطلوب نیست.

روستای طایقان با جمعیتی 1500 نفره که 400 خانوار را شامل می شود 60 درصد جوان دارد که جوانان این روستا نیازمند تفریح و سرگرمی سالم در زیر سایه پدر و مادرشان هستند اما به دلیل اینکه این روستا فاقد سالن ورزشی است جوانان نمی دانند چگونه خود را سرگرم کنند و این مشکل نه چندان جدی شاید یک روزی جز بزرگترین معضل جامعه شود پس تا قبل اینکه این مشکل تبدیل به معضل و به تباهی کشیدن و دنبال کردن سرگرمی بی فایده و خطر آفرین جوانان این روستا شود مسئولان راه چاره اندیشند.

نبود سالن ورزشی و نگرانی خانواده ها 

علی محمدی یکی از جوانان این روستا بااشاره به نبود سالن ورزشی در طایقان می گوید: درست است از روستای ما تا شهر قم فاصله چندانی نیست اما ما باید برای استفاده از سالن های ورزشی به شهر قم برویم.

وی با بیان اینکه خانواده ها از این وضعیت ناراضی هستند، می افزاید: هر پدر و مادری نگران فرزند خود هستند و می خواهند فرزندشان زیر سرشان باشد حال با نبود سالن ورزشی در طایقان جوانان ساعتی را از زندگی خود دور می شوندو به شهر می روند که  این امر موجب نگرانی خانواده های طایقانی شده است.

عباس جعفری هم یکی دیگر از نوجوانان این روستا یادآوری می کند: هر انسانی چه در روستا چه در شهر نیازمند امکانات رفاهی است من به عنوان یک نوجوان طایقانی نیازمند سالن ورزشی هستم تا انرژی خود را در این سن درست صرف کنم.

وی بااشاره به امکانات ورزشی در این روستا خاطرنشان می کند: در حال حاضر یک زمین خاکی والیبال در طایقان است که با فرارسیدن فصل زمستان و مشکلات گل و لای نمی توان از آن استفاده کرد.

هفت سال انتظار برای ساخت سالن ورزشی

مهدی لطفعلی خانی با اشاره به مشکلات این روستا، اظهار می کند: به دلیل نزدیک بودن روستای طایقان به شهر و موقعیت مهاجرپذیری، امکانات رفاهی دراین روستا در حد مطلوب نیست.

دهیار روستای طایقان سرانه فضای سبز برای هر نفر در این روستا را صفر می داند و می گوید: قرار است در آینده بوستانی 6 هکتاری احداث شود که در حال حاضر اجرای این طرح در حال واگذاری زمین است.

لطفعلی خانی به بزرگترین نیاز جوان و نوجوان طایقانی که سالن ورزشی در این روستا است اشاره می کند و می گوید: سال 86 یک زمین از طرف روستائیان با هدف ساخت سالن ورزشی به سازمان تربیت بدنی استان واگذار شد که با بهانه اینکه ابعاد سالن استاندار نیست و عدم بودجه، هفت سال است جوانان روستای طایقان انتظار سالن ورزشی را می کشند.

وی از وضعیت فعالیت های ورزشی جوانان طایقان خبر داد و گفت: با هزینه خودمان یک زمین والیبال ایجاد کرده ایم که در این فصل به علت بارندگی و ایجاد شدن گل و لای نمی توان فعالیت ورزشی انجام داد.

از روزي كه خداوند بشر را خلق فرمود، نياز به ورزش و تربيت بدني نيرومند و قوي از جانب اين مخلوق به خوبي حس شد چه از جنبه دفاع شخصي و يا كسب معاش و چه از جهت مقابله و رويارويي با طبيعت پيرامونش.

نياز بشر به ورزش و تربيت بدني در طول روزگاران همواره وجود داشته و هيچگاه نبود كه انسان خويش را از داشتن بدني سالم و قوي بي نياز ببيند. هرچه زمان جلوتر مي‌رفت به گونه هاي مختلف، انسان ضعيف از انجام اموري كه توانايي لازم را داشته باز مي تواند (هر زمان به مقتضاي خودش) بعد از ظهر و ترويج شريعت اسلام كه اين دين همواره پيروانش را به داشتن بدني سالم و قوي تشويق و ترغيب مي كند، مسئله پرورش بدن به منظور برخورداري از رواني سالم در ميان مسلمانان جايگاه ويژه اي يافت.

جوانان و نوجوان روستای طایقان در این سال های زندگی در انتظار سالن ورزشی پیر شدند آنان امید دارند تا با ساخت سالن ورزشی به آرزوی فرزندانشان تخقق بخشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری